צרו קשר  ּ

  המדריך השלם לשיפוץ הבית | אדריכלים בירושלים

  אדריכלים בירושלים– מהם עשרת כללי האצבע לשיפוץ הבית? מתי כדאי לשלב בשיפוץ משרד אדריכלים בירושלים, איך בוחרים אדריכל/ית לביצוע שיפוץ אדריכלי, איך משפצים את הבית תוך שמירה על המסגרת התקציבית שהקצנו לעצמנו ואיך הכי נכון לשלב את העבודה עם מעצב/ת פנים? המדריך השלם לשיפוץ ועיצוב הבית.

  עדי חרוש, אדריכלית ומעצבת פנים עסוקה ומומלצת בירושלים מגלה את הטיפים שלה לפרויקט שיפוץ הבית המושלם.

  אדריכלים בירושלים

  מה כללי האצבע החשובים לשיפוץ הבית – אדריכלים בירושלים

  אחד המאפיינים הבולטים והנהדרים של ירושלים בת האלפיים, הוא הגיוון הרב בסגנונות אדריכלות של המבנים בעיר וכך תושבי העיר יכולים לבחור להתגורר בבתים מיוחדים. אם בבתים בסגנון בנייה ערבי, סגנונות קולוניאליים וגם מבנים וותיקים מתקופת המנדט, העשורים הראשונים לקום המדינה או תקופות מאוחרות יותר.

  שיפוץ אדריכלי הוא אחת הדרכים הנפוצות להשגת בית החלומות שלכם ובמיקום האטרקטיבי ביותר עבורכם – אם זה מרכז העיר, העיר העתיקה, אזור עין כרם, שכונת ימין משה, סביבות מחנה יהודה או כל אחת מהשכונות הוותיקות והיפות בעיר. אדריכלים בירושלים ממליצים על שיטות בדוקות לשיפוץ ועיצוב בתים וותיקים ומגישים לכם את המדריך המלא לשיפוץ הדירה.

  אתם שואלים מאיפה מתחילים? אדריכלים עונים

  מצאתם דירה נהדרת במיקום מושלם עם נוף נהדר וכמה כיווני אוויר, אך האתגר המרכזי שעומד בפניכם, הוא שזוהי דירה ישנה. המטבח כבר ראה ימים טובים יותר, התשתיות ישנות וגם חלוקת המרחב הביתי לא מתאימה לצרכים שלכם. זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על הדירה, אלא פשוט לבצע שיפוץ ותוך כך להתאים את הדירה לצרכיכם.

  אדריכלים מומלצים בירושלים כמו האדריכלית ומעצבת הפנים עדי חרוש מסבירים כי: "שיפוץ של דירה שהייתה כבר בבעלות, מאוד נפוץ בירושלים שמתאפיינת בריבוי של בנייה ותיקה ראויה לשימור. אנחנו רוצים לשמור על האלמנטים האדריכליים החיצוניים והפנימיים של הבית, אותם אלמנטים שמעניקים לו את הייחודיות שלו, אולם אנחנו בכל זאת רוצים להנגיש אותו לצרכים שלנו. לצורך כך צריך אדריכל /ית שיתכנן את המרחב הפנימי של הדירה ויקבע אילו קירות ניתן להרוס, היכן ניתן לבנות קיר נוסף, ליצור חדר חדש, לסגור או לפתוח מרפסת וכיו"ב.

  ההמלצה שלנו, היא לבחור אדריכל או משרד אדריכלים בירושלים עם ידע והתמחות בתחומים רלוונטיים לסוג השיפוץ שאתם מתכננים לבצע – לדוג', אדריכל שמומלץ גם בתור מעצב מטבחים בירושלים. חשוב שהאדריכל שתבחרו לעבוד אתו יהיה בעל ניסיון רב בתכנון שיפוץ דירות בירושלים ויכיר אנשי מקצוע זולים ואמינים כמו קבלן מבצע, חשמלאי ו/ או אינסטלטור.

  מה כללי האצבע החשובים לשיפוץ הבית – אדריכלים בירושלים

  השלב הראשון אחרי שבחרתם משרד אדריכלים או אדריכל – טרום התכנון

  השלב הראשון במשימת השיפוץ הוא מדידה מדויקת ותיעוד המצב הקיים בדירה או בבית – זה הבסיס לתכנון השיפוץ ועל סמך המידע הזה אדריכל /ית יוכל להתחיל לתכנן את השינויים במרחב הפנימי של הדירה. המדידה מתבצעת על ידי מודד מוסמך או על ידי האדריכל/ית שאת שירותיו שכרתם לביצוע השיפוץ, שגם יצלם את הדירה מכל כיוון אפשרי. במידה וקיימות תוכניות או שרטוטים של הדירה מומלץ להעביר אותם לידי האדריכלית, אלה יסייעו בעדה בתכנון מערך השיפוץ – אילו קירות להרוס, איפה מוסיפים קיר, שקעי חשמל, תאורה שקועה, תכנון המטבח ומספר הכיורים, חדר רחצה נוסף ביחידת הורים וכיו"ב.

  השלב השני – תכנון השיפוץ על ידי אדריכל או מעצב פנים

  אחרי שיש בידיכם שרטוט של מבנה הדירה הנוכחי, עוברים לחלק המהנה – איך תרצו שייראה בית החלומות שלכם? זה השלב שבו אתם ממפים ביחד עם האדריכלית את כל הצרכים והציפיות שלכם מהדירה – כך שתתאים לאורח החיים שלכם ושל המשפחה. לדוג', משפחה שבה אחד מבני הזוג עובד מהבית תעדיף להקצות חלל עבודה או לחלופים לייעד את אחד החדרים כמשרד ביתי. זה הזמן באמת להתעמק ולחשוב על מאפייני החיים שלכם ביום – יום ואיך יהיה הכי נוח לכם להתנהל בתוך הדירה. האם תעדיפו להקצות חדר משחקים לילדים, האם המחשב הוא בשימוש של כל בני הבית ולכן תעדיפו שימוקם בחלל ציבורי ואם אתם מנהלים מטבח פעיל ( שעל פי רוב מבולגן) ולכן תעדיפו להצניע אותו ( על פני האפשרות של מטבח פתוח לרווחה).

  # טיפ של אדריכל: חשוב לזכור שכל פעולות השיפוץ מתבצעות על החלל הפנימי של המבנה. במידה ומאתם מעוניינים לבצע שינויים בחזית המבנה – להגדיל אותו, להוסיף או לסגור מרפסת, לבנות ממ"ד וכיו"ב יהיה צורך בהוצאת היתר בנייה מוועדת התכנון והבנייה כפי שקבוע בחוק, אחרת שינויים אלה יהוו חריגות בנייה ואתם עלולים להיות חשופים לקנסות ולהריסת השינויים החורגים מהקבוע בתוכנית הבנייה המאושרת.

  אחרי שהעברתם את רשימת ההנחיות לאדריכלית או אדריכל הוא יוכל להכין עבורכם חלופות שונות לתכנון הבית החדש והמעוצב. חלופות אלה ישלבו את כל הפונקציות הנחוצות לכם כמשפחה תוך התחשבות בתקציב שהקצתם לפרויקט השיפוץ.

  # טיפ של אדריכל: כאשר אתם עובדים על שיפוץ עם משרד אדריכלים בירושלים או עם מעצבת פנים, חשוב שתבינו מה התקציב שהקצתם לפרויקט השיפוץ מאפשר לכם לעשות. כמובן שככל שהתכנון כולל יותר שינויים כך עולה גם היקף ההשקעה הכספית ואיתה גם הפוטנציאל לחריגות מהתקציב הראשוני שלכם. בהתאם למסגרת התקציב שלכם, יכול להיות שכדאי לעבוד עם כמה אנשי מקצוע שונים בהתאם להתמחותם – מעצב סלון בירושלים או לחלופין מעצב מטבח בירושלים, בהתאם למוקד המרכזי של השיפוץ.

  אחרי שבחרתם את תוכנית השיפוץ המועדפת עליכם – עונה על כל הצרכים שלכם וגם עומדת במסגרת התקציב שהקצתם לשיפוץ אתם יכולים לעבור לשלב תוכנית הביצוע ובחירת צוות העבודה לביצוע השיפוץ.

  תכנית השיפוץ צריכה להיות מחולקת בהתאם למרכיבי השיפוץ ובחלוקה לבעלי המקצוע השונים:

  תכנית הריסה – במידה ויש צורך בשבירת קירות לדוג'.

  תכנית בנייה – במידה והשיפוץ כולל הוספת קירות, חדרים וכיו"ב.

  תכנית חשמל – תכנית זו מכילה את כל השינויים הכרוכים במערכת החשמל של הבית – הוספה או הורדה של גופי תאורה, שקעים חשמליים וכיו"ב בהתאם למיקומי הטלוויזיה בסלון/ מערכת הבידור, המחשב, תנור ומקרר במטבח וכיו"ב.

  תכנית אינסטלציה – במידה ואתם משלבים גם שיפוץ של המטבח, המקלחת חדרי השירותים וכך הלאה.

  התוכניות הללו יוגשו על ידי האדריכל בצירוף כתב כמויות שישמש כמסמך נוסף של הנחיות לביצוע.

  משרד אדריכלים בירושלים

  טיפ מאדריכלית לבחירת קבלן ביצוע לפרויקט

  ההמלצה שלנו בבחירת הקבלן לביצוע הפרויקט היא לבחור על פי המלצה של אדם קרוב ומהימן. הדרך הטובה ביותר להבטיח לכם שקט נפשי היא בחירה באנשי מקצוע שהומלצו על ידי לקוחות שכבר נעזרו בשירותיהם. כך תוכלו גם לקבל חוות דעת על איכות העבודה, משך הזמן, מידת הרצינות והמחויבות לפרויקט, תוכלו לקבל פידבקים על כשלים אם היו, על נקודות חולשה שחשוב שתשימו אליהן לב וכיו"ב. בנוסף, אנו ממליצים לשלוח את סט תוכניות השיפוץ למספר קבלנים וצוותי עבודה לצורך קבלת הצעות מחיר. כך תוכלו לעשות השוואות מחירים בין הקבלנים השונים, כשההמלצה שלנו היא לפנות לפחות לחמישה צוותי עבודה.

  # טיפ של אדריכל – אנו ממליצים להכין טבלת השוואה ולסמן בה את מרכיבי הצעות המחיר השונות – חלוקה של טווחי מחירים יקר, בינוני וזול וגם מרכיבים נוספים כמו הבדלים בין ההצעות השונות, צפי הספק לביצוע העבודה וכיו"ב. פה גם כדאי לציין לעצמכם את תחושת הבטן שלכם בנוגע לקבלן והאם הוא עושה עליכם רושם מקצועי ואמין. בהקשר זה כדאי גם להתייעץ עם האדריכל על סמך ניסיונו בפרויקטים מסוג זה.

  עכשיו אפשר להתחיל לשבור קירות

  שניה לפני שמתחילים בשיפוצים מוציאים סט תוכניות חדש, נקי ומעודכן. על סט התוכניות חותם האדריכל, אתם כלקוח וגם הקבלן הנבחר לביצוע השיפוץ. זה המסמך החוקי שמאשר את ההודעה בפועל ומחייב את הקבלן לעבוד על פיו.

  סביר להניח שיהיו עוד שינויים במהלך הפרויקט. שינויים שיצוצו ויתגלו בעקבות תחילת העבודות בבית כמו צנרת שלא סומנה לפני כן או עמוד סמוי בקיר. אבל שינוים בפרויקט יכולים להיות גם תולדה של שינויים בתקציב – כמו רכישת קרמיקה יקרה יותר לחדר המקלחת, מציאת פתרונות זולים יותר לארונות המטבח, החלטה על שינוי בגופי התאורה וכו'.

  # כשנכנסים לשיפוץ בבית ישן או כשמתוכנן שיפוץ בהיקף גדול מומלץ להתייעץ גם עם מהנדס בניין. כשעובדים עם משרד אדריכלים בירושלים לרוב עובדים גם עם מהנדס בניין.

  משפצים את הבית עם שקט נפשי – עם עדי חרוש, אדריכלית ומעצבת פנים בירושלים זה אפשרי

  שיפוץ של נכס קיים, דירה בבניין או בית פרטי לצורך השבחה לקראת מכירה או לשיפור איכות החיים והנוחות של המשפחה, נתפס בעיני רובנו כתקופה קשה ומעיקה, כזאת שמתאפיינת בחששות ובמתח. אבל זה לא הכרח. עדי חרוש, אדריכלית ומעצבת פנים מומלצת ומוערכת בירושלים מאמינה שאפשר גם אחרת.

  "לתפיסתי, למרות שתקופת השיפוצים יכולה להיות מאתגרת, היא גם מרתקת ומלאת חוויות יצירתיות. כשאתם בוחרים את הצוות שילווה אתכם לאורך השיפוץ חשוב שאלה יהיו אנשי מקצוע אמינים ומיומנים – הם אלה שילוו אתכם לאורך כל ביצוע פרויקט השיפוץ וחשוב שתרגישו שאתם יכולים לסמוך עליהם בעיניים עצומות.

  כשלקוחות פונים אלי לתכנון שיפוץ הדירה חשוב לי דבר ראשון, לשמוע מהם מה הצרכים שלהם, מה ההעדפות ואיך נראית הדירה המושלמת בעיני רוחם. במהלך פגישת הייעוץ שלפני השיפוץ חשוב לי שנבחן ביחד את כל הפתרונות התכנונים והעיצוביים הפוטנציאליים לשיפוץ. המטרה היא שנבחין ביחד בין עיקר לטפל, בין מה אפשרי לביצוע במסגרת התקציב ועל מה אפשר לוותר. זה השלב שבו אנחנו גם בוחנים ביחד את הגבולות: למשל מה הצבעים שהלקוחות מעדיפים לעשות בהם שימוש. כמובן שרוב הלקוחות מעדיפים צבע לבן וזה אכן צבע מומלץ, אבל בפגישה ניחשף לגוונים השונים שיכולים להתאים למקלחת, למטבח, לסלון ולחדרי השינה. בהתאם למסגרת התקציבית נחליט ביחד על סוג האריחים, צבע ואפילו טקסטורה אם זה למטבח ואם זה למקלחת.

  לאורך כל התהליך חשוב לי כאדריכלית וכמעצבת לערב אתכם בתהליך קבלת ההחלטות והבחירות העיצוביות, כשכל העת אני מציעה חלופות שונות שיתכתבו עם הרצונות שלכם עד שנגיע לפיצוח ונעצב ביחד את הבית המושלם עבורכם.

  חושבים לשפץ את הבית? התקשרו עכשיו לעדי חרוש, אדריכלית ומעצבת פנים בירושלים

  יש לכם שאלות בנוגע לתהליך השיפוץ? מחפשים אדריכל או אדריכלית לביצוע שיפוץ דירה? רוצים לעבוד עם משרד אדריכלים בירושלים שמתמחה גם בעיצוב פנים? התקשרו אלינו עוד היום או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  עדי חרוש היא אדריכלית ומעצבת פנים ותיקה ומוערכת בעלת ניסיון רב בתכנון פרויקטים של שיפוץ דירות, בתים פרטיים, חנויות, מסעדות ומשרדים וידועה כאחת משורה של אדריכלים מומלצים בירושלים. חושבים לשפץ את הבית ולא יודעים מאיפה להתחיל? להתייעצות עם אדריכלית ומעצבת פנים מנוסה ומוערכת בירושלים התקשרו עכשיו.

   

   

   

   

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ