צרו קשר  ּ

  טיפים של מעצבת פנים לעיצוב הבית

  כל דייר רוצה שהבית או הדירה שלו יהיו מעוצבים בצורה מקצועית ויפה. בעוד שהדבר הכי נכון לעשות הוא להעסיק מעצבת פנים מקצועית שתלווה את עיצוב הבית משלב התכנון ועד שלב הגמר, לא לכולם יש את היכולת התקציבית להעסיק מעצבת פנים. למרות שחשוב לציין שברוב המקרים העסקה של מעצבת פנים יכולה לחסוך לכם עלויות שיחזירו את ההשקעה בה, למי שרוצה לבצע עיצוב פנים בעצמו חשוב לדעת מספר עצות מועילות מהניסיון של מעצבת פנים במרכז, נעמה ממשרד עיצוב הפנים סטודיו נעמה.

  1. שימוש בצבעים בהירים לחדרים קטנים – אם אתם מעצבים דירה קטנה או בית עם חדרים קטנים, העצה הראשונה של כל מעצבת פנים מומלצת היא להשתמש בצבעים רכים ובהירים כמו לבן ובז'. הצבעים הבהירים מייצרים אשליה של מרחב גדול יותר, זה טריק עיצובי מאוד ידוע. עדיף בחדרים כאלו לא לצבוע את הקירות הלבנים בצבעים חמים, מה שאולי כן יהיה כדאי לעשות בסלון הגדול, ואפילו להמשיך את הפן העיצובי הזה ולצבוע את החלונות בלבן ולהכניס רהיטים עם ציפוי לבן או בז'. כמובן שניתן בקלות למצוא כורסאות בצבע בז' או ציפויי מיטה בצבע לבן.

  2. השתמשו במראות – חשוב שתרכשו מראות ותשמשו בהם בחוכמה. לשימוש במראות יש מספר יתרונות. דבר ראשון, מראות מייצרות גם הן אשליה של מרווח גדול יותר אז הם יכולות לעבוד מצוין בחדרים קטנים או דירות קטנות. דבר שני, מראות מוסיפות אור טבעי לחדר בכך שמשקפות את האור הטביע הנכנס. עניין זה מעצים את האור הטבעי בחדר. מכאן נגרר גם היתרון השלישי של שימוש במראות שחוסכות לנו בחשמל בגלל שהבית מואר יותר במהלך שעת הדמדומים וחוסך מאיתנו להדליק אור.

  3. עיצוב הפנים יכול להיות הכלאה של כמה סגנונות – הרבה אנשים שמעצבים לבד את הדירה או הבית שלכם חושבים שהם צריכים לבחור סגנון עיצוב אחד ולהיות קבועים לכל אורך עיצוב החדרים. זהו לא נכון בכלל. אפשר לערבב בין כמה סגנונות, ולעצב חדרים בכמה סגנונות. כמובן שלא צריך להגזים ולעצב כל חדר בסגנון אחר. אבל בחדרים פונקציונאליים שונים כמו מטבח, סלון וחד שינה אפשר לכל אחד לבסס את העיצוב על סגנון עיצוב שיתאים יותר לצורך של החדר. למשל, רוב האנשים מעדיפים מטבח בעיצוב מודרני וסלון בעיצוב יותר חמים, וזה בסדר גמור ואף מומלץ.

  4. הוסיפו צמחיה לסלון ולמטבח – להוסיף צמחים לבית או לדירה זה מהלך נפלא. מייצר הרגשה של טריות וחדשנות, זה משפר את האנרגיות בבית, זה מגדיל את החמצן בבית וזה מוסיף מרקם צבעי ייחודי ומרענן. נוסף על כך, צמיחה היא עניין מאוד זול ולא יקר. עם רוכשים כמה עציצים ירוקי עד ומטפלים בהם הם מחזיקים מעמד הרבה זמן ועושים את עבודתם העיצובית בצורה מושלמת.

  5. השתמשו בשטיחים – שטיחים הם מרכיב עיצובי נהדר שגם תורם למראה החדר וגם מעניק חום ומרקם נהדר. לשטיחים יש אישיות משלהם ולא תמצעו באף בית סלון בלי שטיח. השטיחים מהווים פונקציונליות בכך שמעניקים משטח רך לרצפה קשה, במיוחד לבתים שיש בהם ילדים קטנים, ומעניקים חום בימים הקרים. בנוסף, הם ללא ספק פריט עיצובי שמושך את העין ומאוד דומיננטי בתכנון של עיצוב הסלון, או חדרים שיש להם שטיחים מקיר לקיר. ניתן למצוא שטיחים במרקמים מגוונים ודפוסים מעניינים שיתאימו למראה החדר שאתם מחפשים, האפשרויות בלי נגמרות.

   

  חידוש וריענון הבית הנו תהליך שמתרחש אחת לתקופה בבתים שונים, ואם וכאשר הוא לא מתרחש, לבטח קיים הרצון אך לא קיים הממון לביצוע השינויים. מה שרבים אינם יודעים הוא שלעיתים אין צורך בממון או בהשקעת הון עתק בתהליך העיצוב, היות וכל שצריך הוא רצון ממוקד והשקעה קטנה מכפי ששיערתם. קבלת חוות דעת מקצועית ואף ביצוע השינויים בכל הנוגע לעיצוב הבית על ידי אנשי מקצוע היא לרוב הבחירה הכלכלית הנכונה – כפי שמיד נפרט.

  מוכנים? אנחנו מתחילים.

  עיצוב הבית בעזרת מעצב פנים

  אז נכון, רצינו לחסוך, אולם חיסכון על מעצב לא בהכרח יוביל אותו לניהול חכם יותר של תקציב העיצוב. לעיתים חוות דעת מקצועית של מעצבי פנים מומחים, תעזור לנו להבין את החלל יותר טוב ולהיחשף לרעיונות חדשים. כמו כן, ניסיונם של מעצבי פנים בעיצוב הבית והיכרותם עם חומרי הגלם השונים יכול למנוע מצדנו טעויות עיצוביות ואף לעזור להתאמת תכנית העיצוב באופן מושלם לתקציב. בנוסף, בעזרת ליווי מקצועי, ניתן להכין תוכנית מסודרת שתבטיח שהדברים החשובים באמת יטופלו במסגרת התקציב שלכם ולא יתפספסו אזורים בבית עקב מגבלות תקציב שלא חושב נכון בתחילת הדרך.

  עיצוב מקסימלי בהוצאה מינימלית

  הנטייה לחשוב כי השקעה במעצבי פנים לעיצוב הבית היא השקעה גדולה, היא לא מדויקת, מכיוון שבתחום אחריותם של מעצבי פנים, אספקטים שונים של עיצוב. לעיתים בעזרת מעצב פנים, לא תצטרכו להשקיע הון בעיצוב הבית אלא לתת טוויסט מעניין לחלל במינימום תקציב.

  • עיצוב המטבח – אם ברצונכם לרענן את המטבח, ובמידה והיסודות עומדים על תילם, משמע תקינים, את המטבח ניתן לשנות לחלוטין בעזרת אלמנטים קטנים כמו למשל, החלפת ארונות המטבח, שיוני הווילונות, החלפת הידיות של הארונות, והוספת בוצ'ר במרכז במידה והחלל מאפשר. אלמנטים נוספים שאפשר להחליף במטבח ולהוביל למהפך, הם פינת האוכל, הכיסאות, חיפוי הקיר והאביזרים הנלווים ובכך להקנות למטבח מראה רענן, חדש ועדכני.
  • עיצוב הבית בעזרת טקסטיל – לעיתים כל שצריך לעשות בחלל הוא לשלב כריות או וילונות חדשים, להוסיף קצת טקסטורות של דוגמאות וצבעים והרי לנו פינת ישיבה שונה לחלוטין. רבים המקרים, בהם גם אין צורך לקנות סלון חדש, אלא ניתן לשלוח לרפד את הסלון הקיים, וכך לשוות לו מראה עכשווי ולהגיע לכדי הבדלים משמעותיים בתוצאה הסופית.
  • הכנסת צבעים לבית – הכנסת צבע לבית זו גם דרך לעיצוב הבית מחדש, ובמסגרת תקציב שאינו גבוה במיוחד. לעיתים צביעת כל הקירות מחדש בצבע שכבר קיים יעניקו לבית מראה רענן. אם בוחרים בצבע קצת יותר בולט לעין, כמובן שלא חייבים לצבוע את כל הבית, אפשר לצבוע רק קיר אחד בכל חלל, שישמש כמוקד מרכזי ובהתאם לצבע הנבחר, לבחור את כל האביזרים הנלווים.
  • שינוי התאורה – אין צורך להרחיב על יתרונותיו של האור לחלל הבית. שינוי התאורה יכול לשנות לגמרי את האווירה הכללית בחלל ולהעניק לבית מראה חם ומזמין.

  עיצוב דירה – טיפים נבחרים

  מהם הדגשים בעת יציאה לדרך בפרויקטים המערבים עיצוב דירות או עוסקים ישירות בעיצוב דירה מסוימת? כיצד ניתן לעצב דירות קטנות בצורה אפקטיבית? והאם ישנם טיפים נבחרים לעיצוב דירה שתקפים גם לדירה שלי?

  עיצוב דירה זהו תהליך בו אתם נותנים אופי לפינה שלכם, ומוודאים כי כל חדרי הבית השונים, מתאימים לאישיות שלכם, לטעם העיצובי שלכם ובעיקר לצרכים שלכם. למעשה עיצוב דירות מבוסס על תורה שלמה, ואין להקל ראש בנושא. ישנם כללי עיצוב שהם הרג ובל יעבור ובמקביל, קיים הרבה מקום לשילוב של טעם וסגנון אישי, שלכם ושל המעצב שבחרתם, על מנת שאתם תקבלו את התוצר הסופי לו קיוויתם ועליו חלמתם. בעזרת שכירת מעצבי פנים לעיצוב דירה, תוכלו לשדרג את החלל ואף להעלות את ערך הנכס באופן משמעותי. אם כן, מהם הדגשים לעיצוב דירות שיהפכו כל דירה פשוטה לדירה מעוצבת?

  עיצוב דירות קטנות

  מעצב פנים מומחה יוכל להפוך את הבית שלכם לבית חלומותיכם ולעיתים בעזרת כמה נגיעות קטנות בלבד. כאשר מדובר בדירות קטנות, העיצוב מתבצע, לא פעם, תוך כדי שימוש בכלים כמו תכנון מחושב, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא וידע, שיעזרו ליצור אשליה בחלל ויעניקו תחושה של מרחב.

  • חלוקה נכונה של החלל – במידה ולא קיימת חלוקה נכונה של החלל, בעת עיצוב דירה המעצב ישתמש בפתרונות עיצוביים כמו הוספת קונסטרוקציה לקיר גבס, תחימת אזורים בעזרת צבע על הקיר, שימוש בטקסטורות שונות וכדומה.
  • חשיבה מחוץ לקופסא – תחום העיצוב הוא תחום מאוד אומנותי הדורש מאלו העוסקים בו יצירתיות רבה. לעיתים בעת עיצוב דירות עלולים להיתקל במקרים של דירות ממש קטנות וגם שם קיים צורך לתת פתרונות יצירתיים שינצלו בצורה טובה יותר, את החלל.
  • שימוש במראות, חלונות גדולים – דלתות שקופות, חלונות גדולים ומראות אלו הם אלמנטים שיוצרים תחושה של מרחב גדול יותר.
  • בחירה בצבעים סולידיים – את הצבע ניתן להכניס באביזרים הקטנים.
  • שילוב של טכנולוגיות מתקדמות – גם פה נדרשת יצירתיות רבה בבחירת הריהוט הנכון. בחללים קטנים ניתן לשלב ריהוט מודולרי ולהעניק לכל פריט מספר שימושים.

  עוד כמה טיפים נבחרים

  למרות החלום על מגורים באחוזת פאר עם משרתים ומנקות, המציאות בד"כ קצת שונה וסביר להניח שאחוז גדול מכלל האנשים יגור בדירות קטנות לכל הפחות ולכל היותר, בדירות בגודל סטנדרטי. אבל במציאות בה שטח הדירה אינו משאב בלתי מוגבל, ניתן בעזרת עיצוב הדירה המתאים להפוך כל דירה פשוטה לפנינת נדל"ן איכותית. למעשה, אחד הטיפים בעיצוב דירות הוא שילוב נכון של החללים השונים והאזורים השונים שבכל חלל. בעזרת התאמה בין סקלת הצבעים ועל ידי בחירת רהיטים שמתכתבים אחד עם השני אפשר להעניק לכל דירה מראה מעוצב, אחיד וייחודי. אך לא כל דירה דומה לחברתה וישנן דירות זהות מבחינת המבנה שאינן זהות מבחינת תאורה וזווית פגיעת קרני השמש, כך שאין נתיב אחד דרכו יכולות כל הדירות לעבור בדרך לעיצוב דירה איכותי.

  מעוניינים לשדרג את הבית? חוששים להשקיע סכומים נכבדים? לעיתים בעזרת יצירתיות של מעצב המתמחה בעיצוב דירות, ניתן לשפץ רהיטים ישנים, לצבוע קירות או להשתמש בטיח מיוחד. ביכולתם של אלמנטים עיצוביים קטנים, לשנות כליל כל עיצוב דירה.

  רעיונות נוספים לעיצוב הבית

  רובנו לא עוסקים בתחום של הום סטיילינג ביום יום. כאשר אנחנו רוצים לשפץ את הבית שלנו או נכנסים אל בית חדש, אנחנו מחפשים רעיונות לתוכנית עיצוב הבית, שיעזרו לנו להוציא את הרעיונות שלנו מן הכוח אל הפועל. אנחנו יודעים שמצד אחד קיימים שפע של רעיונות לעיצוב הבית, ומהצד השני אנחנו רוצים למצוא את הרעיונות המתאימים ביותר עבורנו. עיצוב הבית הוא מצד אחד מלאכה לא פשוטה, אבל אם נדע למצוא רעיונות לעיצוב הבית שמתאימים לנו – נוכל ליהנות מכל התהליך. שהרי סטיילינג לבית שלנו הוא פשוט להוציא את התחושות שלנו החוצה ולגרום לכולם לראותן.

  כמה רעיונות לעיצוב הבית על קצה המזלג

  כמובן שקיימים שפע של רעיונות לעיצוב הבית, אבל חשוב להתמקד במה שמעניין אתכם ויותר חשוב – איזה מן בית אתם מחפשים? לדוגמא, בתחום של וילונות, רעיון נחמד הוא לחשוב על הוילון כחלק מהמכלול של החדר. הכוונה היא לזכור שהוילונות צריכים להשתלב עם החדר. לפעמים צריך ללכת דווקא אחר וילון שמוצא חן בעינינו, ולנסות לראות איך אנחנו מוצאים פריטים נוספים אשר ישתלבו איתו בצורו טובה.

  רעיונות לעיצוב הבית נוספים באים מתחום של מערכות ישיבה. כולנו מכירים בחשיבות של כורסאות, ספות וכיסאות לא רק בשימוש היומיומי שלהן, אלא גם, ובמיוחד כשאנו רוצים לארח – אנחנו רוצים ליצור את תחושת הנינוחות המושלמת. קיימים הרבה רעיונות לעיצוב הבית בתחום זה, ואחד מהם גורס כי עלינו ליצור תחושה קלילה ונעימה כאשר אנו מארחים. לכן חשוב לבחור ריהוט שהוא לא "כבד" אלא מודרני, עם עדיפות לצבעים בהירים יחסית, כאשר הריפוד שלהם צריך להיות דק.

  אם אתם מחפשים רעיונות לעיצוב הבית, ואתם דווקא אנשים שמחפשים ריהוט מאסיבי יותר, רעיון נוסף הוא למקם את הכורסאות והספות במרווח אלה מאלה, ולא לשים אותם צמודים – הדבר יוצר תחושה של ריווח ונינוחות.

  רובינסטייל עוזרים לכם לעצב את הבית

  מחפשים עוד רעיונות לעיצוב הבית? מרגישים שאתם צריכים את העזרה המקצועית ביותר? חברת רובינסטייל מומחית בהום סטיילינג, ותשמח לעשות לכם סדר בתוך ים הרעיונות לעיצוב הבית, כל הרעיונות הטובים מגיעים לאחר סידור הבית. חברת רובינסטייל עוסקת בתחום של הום סטיילינג על כלל חדריו – חדרי אורחים, מטבחים, חדרי ילדים, חדרי שינה, וכמובן גם בכלל הפריטים נלווים לכל חדר – וילונות, כיסאות, שולחנות, מצעים ועוד ועוד פריטים רבים. זכרו, כי עזרה מקצועית עוזרת לכם לבחור את הרעיונות המוצלחים ביותר מתוך רעיונות לעיצוב הבית, וליצור בעבורכם את המקום האישי והפרטי שלכם.

  זה הזמן להחצין את הרעיונות שלכם, ולבחור רעיונות לעיצוב הבית אצל המקצוענים והיצירתיים ביותר. חברת רובינסטייל מזמינה אתכם לסייר באתר, וליצור עימנו קשר כדי שאתם תוכלו להגשים את החלום הביתי שלכם.

   

   

   

   

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ