צרו קשר  ּ

  מעצבת פנים- תהליך העבודה

  עיצוב הבית – היופי שבפנים

  כמו בכל בית, תמיד מסתכלים קודם כל מה יפה בו, מה מלא בו? מה רואים מהרגע הראשון שנכנסים בלדת הכניסה, האם זה הסלון המעוצב להפליא? או שמא זוהי טלוויזית ה-LCD הגדולה שקנינו שתופסת חצי מהקיר של הסלון?

  עיצוב הבית חשוב לנו לפעמים יותר מעיצוב החדר עצמו, לדעת שיש קונספט מלא אשר כולל את כל תכולת הבית שלנו, לפעמים זה יכול להיות עיצוב שלם קונספטואלי למען עיצוב משלים בכל חדרי הבית, צבע אחיד לקירות, קונספט "ננשולאנט" בכל הבית עם מוביילים ועציצים מיוחדים.

  וכמובן – כיום ניתן לראות איך יותר ויותר משפחות משתמשות במעצבי פנים ואדריכלים בכדי להגיע לרמת עיצוב מושלמת ובאיכות הגבוהה ביותר שניתן להשיג כיום כתוצאה אשר לא רק נותנת לנו לאהוב יותר את הבית החם שלנו, אלא גם מעלה את יוקרת הבית ואת עלות הנכס שלנו מאז ומתמיד.

  מעצבת פנים בירושלים

   

  עיצוב הבית מחדש

  למי מאתנו לא נמאס לאחר כמה זמן מהמראה של הבית? נדמה שהכל פשוט קפא על מקומו. הוילונות ישנים, התמונות, השטיחים – כל פינה בבית נראית משעממת ורגילה. זה הזמן לדבר אחד: עיצוב הבית מחדש ורענון המראה שלו. עיצוב הבית יכול להיעשות על ידי כל אחד ואין צורך בכישרון מסוים. הצורך היחידי הוא מעט מרץ, השקעה והתלהבות.
  לפני שמתחילים לחשוב כמה כל דבר עולה, מומלץ לעצור את קול ההיגיון, לעבור בחדרים השונים בבית כולל חדרי ילדים ולדמיין בצורה החופשית ביותר את עיצבו הבית בו תרצו. מומלץ לעבור ולרשום על דף את הרעיונות השונים, ללא שיפוטיות או חשש. כך עיצוב הבית יהיה פשוט יותר כבר מתחילתו. לדוגמא, אם נלך לעולם הפרגולות או סוככים כפי שהם מכונים בעברית, אז נראה שלעיתים גודל ממש משמעותי לא תמיד יהיה בעלויות מאוד גבוהות למרות החשיבה הגדולה. אפשרות נוספת, לפני שמתחילים בשלב המעשי של עיצוב הבית, היא להסתכל על בתים אחרים. תוכלו לבחון מה אהבתם לגבי עיצוב הבית שלהם, לקבל רעיונות עיצוביים חדשים ומה הייתם עושים אחרת ובקיצור – להיפתח לעולם עיצוב הבית ולרעיונות חדשים.

  עיצוב הבית – אתה לא חייב לקנות הכל

  תתפלאו לגלות כמה דברים אנשים מאחסנים בביתם ואינם משתמשים. עיצוב הבית לא מחייב לקנות הכל. אפשר לפנות לחברים וקרובים, לספר להם שאתם פוצחים בתהליך של עיצוב הבית מחדש ולשאול האם יש להם חפצים שהם אינם משתמשים בהם יותר. אנשים שמחים לתת לחברים ומכרים דברים שאינם צריכים עוד, כדי לפנות מקום ולרענן בעצמם את המקום בו הם חיים – וכך אפשר לזכות בקלות בהרבה פריטים חדשים, ללא הוצאות כבדות מידי ולבצע את עיצוב הבית בעלות מינימלית.

   

  לפעמים יש נטייה לעצב את הבית בהתאם לדעות של אנשים אחרים. אבל לכל אדם יש טעם משלו והוא יודע להרגיש כיצד היה רוצה שהבית שלו ייראה. עיצוב הבית שנעשה לפי טעם אישי הוא לרוב עיצוב מקורי, יפה והכי מתאים לאופי של בעל הבית.אפילו בחירת דלתות כניסה יכולה להצביע על טעם אישי ולתת נגיעה ייחודית לכל בית ובית.

   

  סיימתם לאסוף חפצים, לחשוב על רעיונות ואתם כבר מעוניינים לצאת לדרך לשלב המעשי? זה הזמן לעצור ולעצב בנחת. חשוב להבין: עיצוב הבית לא נעשה ביום אחד. כדאי לפעול ברוגע, מתוך מחשבה, לשים לב ולראות האם התוצאה המתקבלת מתאימה. לעיתים לוקח זמן עד שקונים או מוצאים פריט ספציפי, לכן ההשקעה והסבלנות חשובים מאוד בעיצוב.

  צביעת קירות ומשקופים בצבעים וקצת על בטיחות וחשיבה ירוקה

  אפשר לשקול, כחלק מתהליך עיצוב הבית, צביעת חלק מהקירות בצבע מקורי. כך אפשר להכניס חום וגיוון הביתה, דבר היכול להגיע למקום של חיסכון בחשמל. גם משקופים של חלונות יכולים להיצבע בגוונים אחרים וכך, בשילוב עם הוילון המתאים, לייצר אווירה שונה לחלוטין בחדר. עיצוב הבית יכול להיעשות בדרכים רבות. חשוב לשים לב שיש קו אחיד בעיצוב, שאין התפזרות של רעיונות שונים ושהבית כולו תופס אופי אחיד, חם ונעים. כך, עיצוב הבית שמתקבל הוא יפה, מרענן ונעים.

   

  חשיבה ירוקה בבית יכולה לקבל ביטוי בנושאים שונים כגון: סוגי התריסים שמתקינים על מנת לחסוך בחשמל תאורה, בחירת אמצעי החימום על ידי סולר ו\או גז או חשמל צריכה להיות תלויה גם בהסתכלות של מיקום הגאוגרפי של הבית – האם הבית נמצא במקום חם או קר?. האם הבית נמצא בקרבת אנטנות סלולריות או מקבץ גדול של עמודי חשמל שיתכן שישנה פליטת קרינה לכיוון הבית גם כן. לצורך כך יש מקום לעשות בדיקות קרינה על ידי חברה מקצועית שתסייע בעניין זה ותיתן חוות דעת. כמו כן יש להתייחס למפגעי רעש כמו כבישים, מפעלי תעשיה וכו.

  הרבה אנשים בטוחים שהם יכולים לעשות עבודה טובה בעיצוב הבית שלהם ואין צורך להעסיק מעצב פנים. הרי מי יכול יותר טוב מהם להגיע כיצד הם רוצים שהבית שלהם יהיה מעוצב אם לא הם. ובכן, רוב האנשים שמבצעים עיצוב בצורה עצמאית יגלו במוקדם או במאוחר שהם חייבים מעצב פנים.

  מעצב פנים תורם לתהליך עיצוב הבית במספר דרכים שלא ניתן להשיג כאשר מבצעים עיצוב עצמאי. כתוצאה מכל התרומות הללו, מומלץ ואף חשוב להעסיק מעצב פנים במהלך עיצוב בית חדש או בית מחדש. ישנם 6 תרונות עיקריות שמקבלים כאשר מעסיקים מעצבי פנים:

  חיסכון של כסף – נכון שעולה כמה אלפי שקלים להעסיק מעצב פנים שילווה אתכם במהלך תהליך עיצוב הבית, אך לא צריך להתמקד דווקא בהוצאה החד פעמית הזאת, אלא, יש להתמקד בחיסכון העצום שתשיגו כאשר תקבלו ליווי של מעצב פנים. תמיד מעצב הפנים מנווט את התהליך ככה שתחסכו כסף רב בעלויות העיצוב, בהשוואה לאותו סכום שהייתם מוציאים אם הייתם מבצעים עיצוב לבד. אפשר לומר שהעסקת מעצב פנים היא השקעה שמחזירה את עצמה, מוציאים הוצאה היום בכדי לחסוך הרבה יותר אחר כך.

  חיסכון של זמן – מי באמת רוצה להתחיל להתעסק בתהליך עצמו של עיצוב הבית. כמובן שלחשוב על דרכים לעצב את הבית ולחשוב על התוצאה הסופית זה מאוד כיף וקורץ להרבה בעלי נכסים, אך התהליך עצמו הוא מאוד טרחני. יש לחפש מול ספקים את האלמנטים שרוצים, יש לבצע משא ומתן ולתאם את הכול לוגיסטית. זה כאב ראש ויותר מהכול לוקח לכם זמן רב. שיש לכם בעל מקצועי שעושה את הכל בשבילכם, אתם חוסכים את הזמן הרב שעיצוב בית לוקח ויכולים לנצל את זה לדברים אחרים. רק החיסכון של לא להפסיד יום עבודה בשביל לחפש רהיטים שווה את זה.

  סיוע בתכנון העיצוב – הסיבה העיקרית שאתם שוכרים מעצב פנים מקצועי הוא בשביל שהוא יסייע לכם לתכנן בצורה מקצועית יותר את עיצוב הבית. תמיד עדיף לבצע תכניות מלאות של כל עיצוב הבית, בכדי לקבל תמונה מקיפה יותר כיצד העיצוב ישתלב אחד עם השני. מעצב הפנים תורם רבות בשלב התכנון ויכול לעזור לכם לקחת החלטות טובות יותר.

  הפעלת קשרים מול בעלי מקצוע וספקים – אחד היתרונות הכי גדולות לעיצוב של בית שתורם מעצב פנים הוא האפשרות שהוא פותח בשבילכם להשתמש בקשרים שלו. כל מעצב פנים עם ניסיון של כמה שנים בוודאות כבר צבר לעצמו מספר בעלי מקצוע, החל מקבלנים ועד למשווקי רהיטים, שהוא עובד איתם בקביעות. זה מאפשר לכם לקבל איכות טובה יותר לכסף שלכם, לקבל את מה שאתם רוצים בזמן ולמנוע מצבים בהם ניצלו את התמימות שלכם.

  מעצב פנים מעניק לכם את העיצוב שאתם רוצים – בשורה התחתונה מעצב הפנים פועל בכדי להביא את הרצונות שלכם בעיצוב הבית בצורה המקצועית ביותר. לכם יהיה קשה להשיג את התוצאה שאתם רוצים מבלי הניסיון בעיצוב הפנים. שווה להשקיע במעצב פנים ולהיות שבעי רצון.

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ