בעולם העיצוב ישנו מקום רב לחשיבה ולתכנון בכל הקשור לעיצוב חדרי שינה, חדרי השינה שלנו הם המקום המפלט ומקום הרוגע שלנו בשעות הפנויות של חיינו, היבטים שונים מעידים על שיטות שונות של עיצוב חדרי שינה למען הנפש ולמען הזוגיות אשר מתקיימת בחדר השינה.

חדר השינה אמור להיות מעוצב לפי קונספט הרוגע, רהיטים מצבעים כהים ולא בוהקים מידי, כמות קטנה של רהיטים ואף רצוי ללא מכשירי חשמל כגון טלוויזיה, רדיו או כל מכשיר אחר, למרות הפיתוי הגדול יש להימנע מכך בכדי לגרום לחדר השינה שלנו להפוך לכן שמו הוא.
תרבויות שונות מעידות על כך שבתוך חדרי ילדים לא אמורות להיות תמונות, חדר השינה של ההורים אמור להיות חדר הממוקד בהורים עצמם, ברוגע ושלוות ההורים בלבד ללא דאגות ומחשבות נודדות.

רעיונות לעיצוב חדר שינה

בגלל שחדר השינה הוא החדר בעל הזכות הגדולה ביותר שבבית, יש להתייחס אליו בהתאם ולדאוג לעיצוב נקי מרהיטים גדולים אשר יתפסו מקום גדול מידי, עדיף למקם מספר גדול יותר של רהיטים קטנים לראות את תמונת החלל המלא.
להבדיל מחדרי שינה לילדים כאן ניתן להשתמש במס' מראות להגדיל את נפח החלל ואת אור החדר.

בהקשר לתאורה בחלל חדרי שינה יש להשתמש בהתאם לאווירה הרצויה, ישנם המון חדרי שינה שמעוצבים באווירה רומנטית, תאורה מעומעמת, מנורות BUILT-IN בשידה ליד המיטה לקריאה בלבד, מנורות ללא ספוטים או פלורוסנט.

טיפים מפנג שוואי לעיצוב חדרי שינה

הגישה ההוליסטית דיי מזכירה את ההיגיון הבריא, להסתיר דברים שמפריעים ולהכניס פריטים משמחים

  • יש לדאוג שלא יהיו חפצים או רהיטים בפתח החדר
  • להפנות את המיטה בצורה כזו כאשר מישהו נכנס לחדר שלא נצטרך להרים את הראש או להיבהל בכל פעם שנכנסים לחדר
  • עדיף שחומר ממנו עשויה המיטה שיהיה מעץ ולא מתכת, מצעים והמזרון מחומרים טבעיים וטוב לשמור על מיטה מוצעת במשך היום
  • לפי הפנג שוואי אנרגיות נכנסות מהדלת הראשית של החדר, ומכך עדיף לא לישון מול הדלת בקו ישר, אנחנו חוסמים בכך את הצ'י (מקור האנרגיה)
  • אחסון יתר של פריטים בחדר השינה גורם בלילות לחרדה ולהתקפי פחד

עיצוב פנים נכון בחדרינו יסדר לנו את מחזוריות השינה ואת מחזוריות השגרה היומיומית למען תפקוד טוב יותר ובריא יותר מכל הבחינות.
ככל שנדאג יותר לרווחת הנפש בחדר השינה שלנו, כך ייראו ימיינו.