צרו קשר  ּ

  עיצוב משרדים

  אילו דגשים עלינו לשים במהלך עיצוב משרדים? כיצד להתאים את עיצוב המשרד לרוח העסק ולאופי המסר שאתם מעוניינים להעביר ללקוחות ולעובדי המשרד? ומה החשיבות בעיצוב משרדים אל מול משרדים אשר לא שמים דגש מיוחד על הפן העיצובי של חלל העבודה?

  משרד הוא המקום שמרכז את הפעילות העסקית של העסק, בו מבצעים השכירים את עבודתם נאמנה ואליו מגיעים לקוחות פוטנציאליים. עיצוב משרדים בצורה אסתטית ומושכת לעין היא חשובה לעין שיעור. אין זה סוד, שהרושם הראשוני שמתקבל ממשרד מעוצב, אסתטי ונקי הן לעובדים והן ללקוחות, הוא חיובי באופן ניכר, ממשרד שהבלגן שולט בו. לכן עיצוב משרדים בצורה נכונה הוא חיוני כי בכוחו להעיד על טיבו של העסק ואף להגביר את פעילותו העסקית, כמו גם את תפוקתו של כוח העבודה.

  התאמת העיצוב לאופי המשרד

  ישנן אסכולות שונות של עיצוב והן באות לידי ביטוי גם בעיצוב משרדים והסיבה שאין שני משרדים שהים היא שחשוב שאופיו של העסק יבוא לידי ביטוי בתכנית העיצובית. כך למשל אם מדובר במשרד הייטק, עיצובו יהיה יותר מודרני, חדשני ותעשייתי, לעומת משרד של פסיכולוג אשר צריך לשדר תחושה יותר מזמינה, נעימה וביתית.

  בחירת הריהוט המתאים למשרד

  למרות ועל אף החזון העיצובי, את הרהיטים במשרד יש להתאים גם לנוחיותם של העובדים. גם במקרה של עיצוב משרדים, הפרקטיקה צריכה להיות הבסיס של העיצוב, במיוחד לאור העובדה כי מדובר רהיטים, אשר לא פעם, משמשים לישיבה ממושכת, ואין זה מן הנמנע, שהם פשוט חייבים להיות נוחים. כמו כן, שולחנות העבודה צריכים לאפשר מרחב עבודה נוח ולכלול מגרות רבות כשטח אכסון יעיל ועיצובם צריך להיות תואם את התפקיד של האדם שיושב מאחוריהם. ואם כבר באחסון עסקנן, פתרונות אחסון אופטימליים, הם הא' ב' בעיצוב משרדים ולכן גם בתחום הזה, חייבים להיות יצירתיים.

  מלבד העובדים, בל נשכח את הלקוחות הפוטנציאלים שמגיעים לבקר בעסק, להם אנו צריכים ליצור עמדת המתנה נוחה ומזמינה ואת חדר הישיבות בו אנו צריכים לכלול שולחן ארוך וגדול שמתאים לכמות העובדים שנסובים סביבו, בעת הישיבה.

  תחושה של מרחב

  במידה ואת המשרד מאכלסת כמות נכבדה של עובדים, ישנה חשיבות רבה ליצירת תחושה של מרחב אישי לכל עובד ועובד בעת העיצוב. את המרחב ניתן לייצר על ידי חלוקת החלל בצורה הנכונה כמו גם על ידי אופן הצבת הרהיטים. בעיצוב משרדים, גם התאורה משחקת תפקיד מרכזי ביצירת תחושה של מרחב, היות ולא פעם, מקומות חשוכים יוצרים תחושה של צפיפות ומחנק, לעומת מקומות מוארים. מה גם שתאורה רבה, תגביר את יעילותו של צוות העובדים.

  משרדים שאינם מעוצבים מוותרים – הלכה למעשה – על תפוקה נוספת שהם יכולים לקבל מצוות העובדים: החל בסיבות לוגיסטיות ועד מצב הרוח של העובדים, ישנם אספקטים רבים של פרודוקטיביות אשר מקבלים מענה באמצעות עיצוב משרדים המותאם אישית לכל בעל עסק ולכל משרד.

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ